czechpoint

    

Generální partner projektu Oranžový rok ve Všemyslicích

Partner projektu Projektová dokumentace k projektu Snížení energetické náročnosti a přístavba MŠ Neznašov
 

Poskytovatel grantu na dovýsadbu lipové aleje v Neznašově


Poskytovatel připojení k internetu
 

 


REKONSTRUKCE MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ V OBCI VŠEMYSLICE
Registrační číslo projektu: CZ.1.14/1.5.00/35.03369

 

 

FIRMY V NAŠÍ OBCI

Může Vás zajímat...

Betlémské světlo 2015

Den před Štědrým dnem 23.12. v 17:00 hodin bývá již tradičně na neznašovské návsi živo. Místní občané i řada přespolních se pomalu scházeli u připraveného pódia a my jsme rádi, že vyměnili předvánoční shon, finišující balení dárků, míchání bramborového salátu, poslední opozdilci i nakupování dárků, za chvilku relativního klidu a vánoční pohody. Čekání na vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Neznašov, zpříjemnila Temelínská dechovka a připravené občerstvení v podobě čaje, punče a grogu. Děti krásně a profesionálně zazpívaly pod nasvíceným stromečkem vánoční koledy a přispěly tak k vytvoření vánoční atmosféry.

O kus dál postávali skauti z Týna nad Vltavou v krojích s rozžatými lucernami. Nebyl to ovšem jen tak obyčejný plamínek. V lampách se třepotalo světlo přímo ze Svaté země Betléma.

Pro světélko chodili malí, velcí, mladí staří. Zkrátka zástupci všech generací. Pobesedovali, chvíli se zdrželi v družném hovoru, podávali si ruce a to bylo na celé věci nejkrásnější.

Starosta všem popřál krásné vánoční svátky, prožité v klidu a v pohodě.

Smyslem celé akce je setkání spoluobčanů, aby si navzájem popřáli,  dali si třeba i něco ostřejšího na zdraví a domů si odnesli i to vzácné Betlémské světélko, jež by jim mělo svítit na životní pouť ve zdraví a spokojenosti po celý příští rok. 

Setkání seniorů 2015

První říjnovou neděli  4.10. od 14:00 hodin se konalo tradiční setkání seniorů v KD Neznašov, protože na 1. října připadá mezinárodní den seniorů. V úvodu všechny přítomné potěšilo milé vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Neznašov. Své dovednosti také prezentoval folklorní taneční a hudební soubor Soběslavská chasa mladá, který se snaží o udržování, podporu, oživení a šíření lidového umění, tradic a zvyků.  Během celého odpoledne hrála k tanci a poslechu Temelínská dechovka. Senioři si zazpívali písničky, rozmlouvali mezi sebou, pochutnali si na občerstvení a dobrá nálada panovala až do samého konce.

Dětský den 2015 - Všemyslice

Nebylo sice 1. června, ale i tak jsme oslavili den dětí v sobotu 6. června na hřišti ve Všemyslicích. Pro děti bylo připraveno dvanáct soutěžních stanovišť s různými úkoly jako střelba ze vzduchovky, házení na koš, překážková dráha, či poznávání pohádek.  Počasí nám přálo až moc a tak ve třicetistupňovém horku jistě přišlo vhod jak občerstvení tak osvěžení postříkáním ze stříkačky od místních hasičů.

Děti měly možnost na betonovém plácku ukázat jak šikovné jsou v malování, zajezdit si na koni, zatancovat si či nechat si cokoliv namalovat na obličej.

Za snahu a výdrž v tomto parném odpoledni dostaly všechny děti malý balíček a pro ty nejúspěšnější byly nachystány hodnotné ceny. Nutno poděkovat všem, co se na průběhu celého odpoledne podíleli.

Setkání matek a žen 15.5.2015

15.května proběhlo tradiční setkání matek a žen naší obce. Tentokrát byla účast poměrně velká. Po zahájení panem starostou, který přivítal přítomné a popřál jim ke dni matek, následovalo zdařilé vystoupení žáků naší ZŠ. Po celý večer se ženy bavily při hudbě skupiny Lanza. Po večeři následovalo vystoupení divadelníků, určené k zasmání a dokonce dohnalo některé přítomné i k slzám. Přítomné dámy jistě potěšila i tombola se zajímavými cenami. Celý večer byl zábavný, tancem, humorem a občerstvením  proložený, doplněný setkáními žen, které  se při tanci a hudbě výborně bavily až do pozdních nočních hodin. Pouze tanečníků se nedostávalo, ale i v tomto případě si ženy dovedou poradit jako ve všem.

 

 

Betlémské světlo 23.12.2014

Tradiční předvánoční akce se konala 23.12.2014 v Neznašově.  


Vůně vánočního punče a grogu se linula po  celé návsi už před pátou hodinou odpolední. Stromeček i  vánoční světýlka zářila do  tmy a  na  návsi se začali scházet první návštěvníci za doprovodu Temelínské kapely.

Skauti z Týna nad Vltavou, pod vedením pana Boušky, přivezli Betlémské světlo, jako symbol Vánoc, které si každý občan mohl odnést domů. Při předávání Betlémského světla panovala pohoda, vládla dobrá nálada a přátelská atmosféra.

 Již po několikáté se rozezněly dětské hlásky, z místní základní a mateřské školy, zpívající koledy u rozsvíceného stromečku a navodily tak občanům příjemnou vánoční atmosféru. Vystoupení bylo velice profesionální a nejednomu z návštěvníků vykouzlil úsměv na rtech. „V podstatě celý prosinec jsme se moc neučili a spíš jsme nacvičovali vystoupení na vánoční  Akademii, potažmo sem na zpívání u stromečku“, podotkl s úsměvem ředitel ZŠ a MŠ Jaroslav Tůma.  Děti si také vysloužily obdiv místních, když během celé akce byly prodávány jejich vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace.

Na závěr poděkoval pan starosta všem přítomným za to, že se jich na návsi v Neznašově sešlo tak hodně, a za krásné vystoupení dětí a popřál všem klidné prožití svátků vánočních a mnoho úspěchu v Novém roce.

Doufáme, že se Betlémské světlo stane i nadále tak příjemnou tradicí jakou je dosud a že se při ní budeme pravidelně setkávat.

 
 
 
 
 
 

Obecní ples 2013


Letošní tradiční obecní ples, který se konal 26. ledna 2013, zahájily ženy přehlídkou plesových šatů z dílny Drahuny Jerhotové.

Číst dál...

Betlémské světlo 2012


Betlémské světlo, které pro Českou republiku ve Vídni převzali skauti, letos přes České Budějovice doputovalo také do Neznašova. „V betlémském světle vidím poselství, které putuje po celém světě a doputovalo i k nám. Vnímám ho jako tradici i jako sounáležitost nevěřících s věřícími,“ říká starostka obce Všemyslice Hana Bartušková. Betlémské světlo bylo i krásnou tečkou za programem Oranžového roku 2012 v obci Všemyslice.

Číst dál...


Copyright © 2013 Obec Všemyslice. Všechna práva vyhrazena.