Prodej rychle rostoucích dřevin

 

Upozorňujeme zájemce o kvalitní sadbu (řízky, pruty) rychlerostoucích dřevin (topoly) z našeho porostu registrované matečnice, že mohou již zasílat své objednávky na požadovaný druh sadby s udaným množstvím (kusy) a přibližného termín dodání, resp. upřednostňujeme osobní odběr.

Obec Všemyslice oznamuje všem zájemcům o sadbu RRD – japonský topol, odrůda  J 104 a J 105, že i pro letošní jarní výsadbu, má dostatečné množství topolových řízků (23-25 cm) tak i prutů délky 150-200 cm. Cena za materiál zůstává v podstatě na úrovni roku 2015, tj. řízek – 1,50 Kč,  prut u daných délek 10-12 Kč. K zásilce dodáváme vždy minimálně o 10 % materiálu navíc. Množstevní slevy možné. Objednávky zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo poštou Obec Všemyslice, Neznašov 9, 373 02 Neznašov, s udáním – jméno a příjmení, druh materiálu (řízky, pruty) a počet,  termín dodání, telefonické případně e-mailové spojení. Platba v hotovosti, případně respektujeme předem zaslané peníze na bankovní účet obce.  Pro dotazy a rychlé jednání volejte 723 591 039 Tůma, starosta obce.

 

Vaše případné dotazy či přímo objednávky zasílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na
Obec Všemyslice, 373 02 Neznašov č.9. K rychlému jednání možno volat na tel.: 723 591 039 – Tůma, starosta.

Sadební materiál sklízíme pravidelně každým rokem v zimních měsících lednu a únoru právě v reprodukčním porostu –matečnici. Jako producenti sadebního materiálu jsme povinni být registrováni a máme přidělené registrační číslo v centrálním státním registru. Každoročně žádáme odpovídající Státní rostlinolékařskou správu (SRS) a příslušného rostlinolékaře o provedení fyzické kontroly porostů sadbového materiálu na matečnici. Po provedené kontrole obdržíme doklad o provedené kontrole a jejím výsledku. Při prodeji sadby je samozřejmostí vystavit zákazníkovi Rostlinolékařský pas.

Naše pěstované topoly odrůdy J104 a J105 běžně dosahují ve vhodných podmínkách po 10 letech od výsadby průměru kmene na pařezu kolem 20 cm při výnosu suchého dřeva kolem 100 t/ha, přičemž výhřevnost tohoto paliva je srovnatelná s výhřevností hnědého uhlí.

 

Předpokládáme-li, že k vytápění menšího rodinného domku se spotřebuje za topnou sezónu 5 až 10 tun dřeva, je plocha plantáže o výměře 0,5 až 1 ha dostačující k úplnému samozásobení palivem, neboť topoly po sklizni samovolně obrážejí z pařezů a lze je tedy po uplynutí příslušného počtu let opět sklízet bez nutnosti nové výsadby a to jsou hlavní výhody rychle rostoucích dřevin.

 

V případě zájmu o naši sadbu, ať již řízky nebo pruty, neváhejte zasílat objednávky na výše uvedenou e-mailovou adresu nebo poštou. Prosíme, aby v objednávce bylo vždy uvedenovaše jméno, příjmení,  druh sadby (řízky, pruty), přibližný počet ks a přibližný termín dodání. Materiál expedujeme čerstvý ( „ze stromu do země“), takže ujímatelnost
sadby je téměř 100 %. Vždy bude záležet na vzájemné dohodě, nicméně se vždy snažíme, aby zákazník dostal nejkvalitnější zboží.

 

drevina1 drevina2 drevina3 drevina4 drevina5 drevina6 wp_000159 2 wp_000160 2 wp_000161 2

 

 


Copyright © 2013 Obec Všemyslice. Všechna práva vyhrazena.